Elektromos roller vagy kerékpár: melyikkel érdemes munkába járni?
Egy e-roller és egy kerékpár súlyát összevetve azt tapasztaljuk, hogy a roller általában könnyebb kerékpár. A rollereknek van egy másik előnyük is: kis sávokba is beférnek, ráadásul könnyebben manőverezhetők.
A roller akár a vonatra is felvihető, mivel a legtöbb könnyen összecsukható. Ezt fontos figyelembe venni, különösen, ha olyan városban él, ahol a csúcsforgalom idején zsúfolásig megtelnek a vonatok.
A megfelelő kormány -és ülésmagasságú kerékpár megtalálása komoly kihívást jelenthet. A kormány és az ülések beállítása fárasztó feladat, ami sok időt vehet igénybe. Ha a magasságot nem ennek megfelelően állítják be, az nyak- és hátfájást okozhat.
A rolleren egyenesen állhat, és egyáltalán nem kell görnyednie. Ergonómiailag tehát a roller jobban teljesít, mint egy kerékpár, és kevésbé terheli a hátát. Remek lehetőséget ad arra, hogy az irodában eltöltött hosszú nap után változtasson a testtartásán, hiszen manapság a legtöbben ülőmunkát végeznek. Bár a kerékpár aerodinamikailag előnyösebb, és alaposabb edzést biztosít, a robogó kényelmesebb az ingázás során.
De mennyibe kerül?
A legtöbb ingázó legfőbb szempontja a választott jármű ára. Nagyszerű hír a kis pénzűeknek, hogy a rollerek a legtöbb esetben olcsóbbak, mint a kerékpárok. Egy másik szempont, amelyet figyelembe kell venni, a karbantartás ára. A roller karbantartása sokkal egyszerűbb és olcsóbb, mint egy kerékpáré. A biciklik abroncsait és váltóit rendszeresen ellenőrizni kell. Ezeket a költségeket könnyedén megspórolhatod, ha rollerezel.
Mi a helyzet a környezettel?
Bár mindkét lehetőség környezetbarát, ezt a meccset a rollerek nyerik, ha közelebbről megvizsgáljuk az energiatakarékosság kérdését. Az e-rollerek hatékonyabban használják az energiát, mint a kerékpárok, így kevesebbet vesz igénybe az üzemeltetésük. Akik igazán környezettudatosak, választhatnak kézi működtetésű rollert is. A rollerek élettartama is rendkívül hosszú, ha kiváló minőségű anyagokból készülnek.